Pogrzeby kremacyjne

Coraz więcej osób decyduje się na pogrzeby kremacyjne. Swoją popularność zawdzięczają między innymi niższymi kosztami pochówkami na cmentarzu. Dzięki dużemu doświadczeniu wiemy, że tego rodzaju ceremonia może wywoływać zdecydowanie mniejszą traumę wśród bliskich osoby zmarłej. W ramach naszych usług proponujemy profesjonalną obsługę ceremonii pogrzebowych – zarówno wyznaniowych, jak i świeckich.

Jak przebiega pogrzeb kremacyjny?

Zanim zostanie przeprowadzona kremacja, ciało zmarłego jest ubierane w tradycyjną odzież, wykonaną z naturalnych materiałów, a następnie umieszczane w specjalnej trumnie (najczęściej kartonowej lub drewnianej). Warto pamiętać, że w jej środku nie mogą znaleźć się urządzenia elektroniczne, alkohole czy perfumy. Pomagamy w kompletowaniu niezbędnych dokumentów: skróconego odpisu aktu zgonu, zezwolenia na kremację, zaświadczenie z powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Oferujemy kompleksową obsługę ceremonii pogrzebowych na terenie powiatu pruszkowskiego. Przygotowaliśmy specjalną Salę Pożegnań, gdzie najbliższa rodzina i przyjaciele mogą pożegnać się z ukochaną osobą. Po spopieleniu zwłok przekazujemy wyznaczonym osobom prochy wraz z dołączonym świadectwem. Następnie odbywa się pogrzeb na cmentarzu. W zależności od tego, czy pogrzeb jest katolicki, czy świecki, odprawiana jest uroczysta msza święta.