Cena kremacji osoby dorosłej

w naszym krematorium wynosi

950 zł.

Dogodne terminy.

tel. 22 245 30 38

Kremacja zwłok

 

Od kilku lat możemy zaobserwować zwiększającą się popularność kremacji zwłok, dlatego też – odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie Klientów z Pruszkowa, Brwinowa, Piastowa i okolic Warszawy – podejmujemy się organizacji kremacji w powiecie pruszkowskim. Zapewniamy profesjonalną pomoc w ustaleniu terminu i miejsce pochowania prochów zmarłej osoby.

Jak przebiega kremacja zwłok?

Proces spopielania zwłok jest nadzorowany przez doświadczonych specjalistów. Kremacja przebiega w sposób całkowicie bezwonny i bezdymny. Na podstawie zgromadzonych ustaleń z najbliższą rodziną osoby zmarłej przygotowujemy konkretny termin kremacji w krematorium w Pruszkowie. Po zakończonych czynnościach urna można zostać odebrana bezpośrednio ze spopielarni zwłok lub z naszego zakładu w powiecie pruszkowskim.

Ile kosztuje kremacja zwłok?

Koszty spopielenia zwłok w krematorium w Pruszkowie są nieco mniejsze od tradycyjnego pochówku. Trumna przeznaczona do kremacji jest zdecydowanie tańsza od jej klasycznych odpowiedników. Decydując się na kremację zwłok, należy pamiętać o dostarczeniu obowiązkowych dokumentów np. oświadczenia o braku rozrusznika serca. Niezbędne jest również uiszczenie opłat, których wysokość jest ustalana indywidualnie z rodziną zmarłego.

Jak przygotować ciało do kremacji?

Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie ciała do kremacji. Zmarły może być owinięty w całun lub ubrany w tradycyjną odzież, z tym że musi być ona wykonana z materiałów naturalnych. Niedozwolone są żadne tworzywa sztuczne. Ponadto, zanim ciała zmarłych zostaną wprowadzone do pieca, umieszczane są w drewnianych lub kartonowych trumnach, które również ulegają całkowitemu spopieleniu. Nie mogą być one lakierowane ani wyposażone w okucia metalowe. W trumnie kartonowej można złożyć ciało o ciężarze do 100 kg.

W trumnie kremacyjnej nie mogą znaleźć się przedmioty takie jak: rozrusznik serca, który należy usunąć przed kremacją, zegarki elektroniczne, telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne, w szczególności zawierające baterie lub akumulatory, pojemniki z płynami łatwopalnymi: perfumy, alkohole, dezodoranty, zapalniczki, a także grube książki. Na trumnie można umieścić symbolicznie pojedyncze kwiaty cięte. Urna na prochy powinna mieć pojemność min. 3,5 litra i być oznaczona imieniem i nazwiskiem osoby zmarłej wraz z nazwą firmy organizującej kremację.

Jak wygląda krematorium w Pruszkowie?

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego krematorium w Pruszkowie, znajdującego się obok cmentarza komunalnego na Gąsinie. Spopielarnia zwłok jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie kremacji zgodnie z zasadami higieniczno-ekologicznymi. Warto pamiętać, że kremacja jest rekomendowana w przypadku sprowadzania ciał z zagranicy – to najłatwiejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Nasze krematorium jest wyposażone w dwa piece kremacyjne, nowoczesne chłodnie, Salę Pożegnań oraz dwie kaplice pogrzebowe.

Krematorium wyposażone jest w:

  • dwa piece kremacyjne

Wymogi formalne związane z kremacją zwłok

W przypadku podjęcia decyzji o poddaniu ciała zmarłego kremacji trzeba dopełnić kilku niezbędnych formalności. Wymagane jest dostarczenie do krematorium odpisu aktu zgonu. Osoba, która zajmuje się organizacją pochówku, powinna podpisać oświadczenie o identyfikacji zmarłego. Ważnym dokumentem jest również zlecenie kremacji zwłok. Dodatkowo należy złożyć oświadczenie, że zmarła osoba nie ma wszczepionego rozrusznika serca. Najbliżsi zmarłego dokonują wyboru trumny kremacyjnej oraz podejmują decyzję w sprawie ubioru zmarłej osoby. Po spopieleniu ciała w piecu kremacyjnym popiół jest rozdrabniany, a następnie przesypywany do woreczka. W takiej postaci prochy umieszczane są w urnie, która jest zamykana. Po zakończeniu procesu kremacji rodzina zmarłego otrzymuje od pracownika krematorium świadectwo kremacji.

Spopielarnia zwłok – Pruszków, Brwinów, Piastów

Wykwalifikowany personel naszych spopielarni zwłok w Pruszkowie, Brwinowie oraz Piastowie k. Warszawy zapewni Państwu kompleksowe wsparcie na każdym etapie przygotowań do kremacji ciała zmarłej osoby. Udzielimy Państwu wyczerpujących informacji w zakresie niezbędnej dokumentacji, którą należy dostarczyć do krematorium, pomożemy dokonać wyboru odpowiedniej trumny oraz urny. Do Państwa dyspozycji jest również Sala Pożegnań oraz kaplica pogrzebowa, w której można odprawić mszę świętą lub świecką ceremonię pogrzebową.

 

 

 

  • nowoczesne chłodnie do przechowywania osób zmarłych

 

chłodnie

 

  • Salę Pożegnań, z której można zobaczyć moment wprowadzenia trumny do pieca kremacyjnego

 

sala pożegnań

 

  • dwie kaplice pogrzebowe, w których rodziny osób zmarłych mogą ostatni raz pożegnać się z bliską osobą. W kaplicach mogą również odbywać się ceremonie wyznaniowe i świeckie z udziałem księdza, kapłana innych wyznań lub mistrza ceremonii.

 

kaplica A

kaplica B

 

 W celu rezerwacji terminu kremacji prosimy o kontakt:

Tel. 22 245 30 38