Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb bliskiej osoby?

Śmierć bliskiej osoby jest bardzo ciężkim wydarzeniem dla rodziny, przyjaciół i znajomych zmarłego. Pogrzeb stanowi ostatnie pożegnanie kogoś bliskiego sercu wszystkich zgromadzonych, dlatego każdy chce w tym smutnym dniu okazać swój szacunek, jakim darzyło się tę ważną osobę. Wyrazem towarzyszących w tym dniu uczuć są kwiaty. Dlatego tak istotny jest ich wybór.

Jakie kwiaty na pożegnanie bliskiej osoby wybrać?

W dzień pogrzebu chce się w jakiś sposób pokazać, że zmarła osoba była kimś wyjątkowym, a pomagają w tym kwiaty, które są symbolem uczuć. Poszczególny gatunek oraz kolor tych roślin oznacza co innego. Na ceremonię ostatniego pożegnania bliscy nierzadko przynoszą chryzantemy, ponieważ oznaczają one rozpacz oraz smutek, czyli towarzyszące wszystkim zebranym uczucia. Najbliższa rodzina często na ostatnie pożegnanie wybiera wieńce zrobione z róż. Oddają one szacunek względem zmarłego oraz pokorę, jaka towarzyszy zgromadzonym w tym smutnym dniu. Natomiast lilie są wyrazem niewinności i czystości. Z tych względów są one składane na grobach młodych osób. Wśród wybieranych kwiatów na pogrzeb należy też wymienić goździki. Jak również w przypadku innych gatunków roślin, tak i tu ważną rolę odgrywa symbolika. Białe goździki symbolizują czystą miłość, czerwone — hołd oraz podziw, a białe — czystą miłość.

Jeśli żegnana jest kobieta, można wybrać bukiet albo wiązankę z różowych, żółtych i pomarańczowych kwiatów, a dla mężczyzny w chłodniejszych barwach niebieskiego lub fioletu. Chcąc wyrazić żal i smutek po utracie młodej osoby, zebrani nierzadko decydują się na kwiaty w jaśniejszych odcieniach. Wybierając kwiaty, które mają być wyrazem szacunku, hołdu oraz straty kogoś ważnego w życiu, warto postawić na rośliny, które żegnana osoba lubiła. Nie ma też odgórnie narzuconych norm, co do liczby kwiatów. Ta kwestia powinna wynikać z indywidualnych potrzeb żegnającego. Można zdecydować się na pojedynczą roślinę, wiązankę lub wieniec.

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb bliskiej osoby?