Urny pogrzebowe kamienne

W naszym asortymencie mogą Państwo znaleźć urny pogrzebowe kamienne, wykonane z onyksu – rzadkiej skały występującej najczęściej w odmianie biało-czarnej. Do produkcji urn kamiennych wykorzystujemy onyks aragonitowy, zwany też marmurowym, wyróżniający się brązowo-kremowym zabarwieniem. Często stosowany jest także onyks alabastrowy o kremowej barwie z brązowymi i zielonymi przerostami. Onyks powstaje w pogazowych pustkach w skałach wulkanicznych. To bardzo rzadka skała, niezwykle popularna ze względu na swoje rewelacyjne właściwości.

Jakie są zalety urn pogrzebowych kamiennych?

Największą zaletą urn pogrzebowych kamiennych jest niezwykła efektowność. Tego rodzaju urny są bardzo ozdobne, stanowią absolutne przeciwieństwo urn pogrzebowych ceramicznych, utrzymanych w bardziej minimalistycznym stylu. Powierzchnia urn pogrzebowych kamiennych jest najczęściej pokrywana żywicą, która nadaje im wysoki połysk, jednocześnie zabezpieczając kamień przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Co więcej, onyks charakteryzuje się naturalnym pięknem – doskonale prezentuje się w świetle dziennym. Wszystkie dostępne urny pogrzebowe kamienne są niemal całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie są rodzaje urn kamiennych?

W naszej ofercie znajdą Państwo urny kamienne w różnych modelach. Niektóre z nich przypominają małe sarkofagi lub ozdobne dzbany. W asortymencie posiadamy także urny pogrzebowe kamienne o nieregularnych kształtach. Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo produkty, które spełnią oczekiwania co do estetyki i jakości. W zależności od konkretnego modelu urny kamienne zostały wyposażone w metalowe krzyżyki, uchwyty i ozdoby w postaci eleganckich różyczek lub gołębi. Prowadzimy sprzedaż urn w powiecie pruszkowskim o różnych pojemnościach: 3,6 l, 4 l, 4,5 l, 5 l.