Kamienne urny pogrzebowe

Kamienne urny pogrzebowe dostępne w naszej ofercie wykonywane są z onyksu, rzadkiej skały występującej najczęściej w odmianie biało-czarnej. Naturalnie onyks powstaje w pogazowych pustkach w skałach wulkanicznych, jednak powszechna jest też jego sztuczna produkcja na bazie agatów. W kamieniarstwie mianem onyksu określa się laminowane skały wapienne. Przy produkcji naszych urn kamiennych wykorzystujemy m.in. onyks aragonitowy, zwany też marmurowym, wyróżniający się brązowo-kremowym zabarwieniem oraz onyks alabastrowy o kremowej barwie z brązowymi i zielonymi przerostami.

Urny z onyksu są niezwykle zdobne, przez co stanowią całkowite przeciwieństwo urn pogrzebowych ceramicznych, które wyróżnia minimalizm. Ich powierzchnia pokrywana jest zazwyczaj żywicą nadającą im wysoki połysk, a ponadto zabezpieczającą kamień przed uszkodzeniami i zarysowaniami. W naszej ofercie znajdą Państwo urny przypominające małe sarkofagi i dzbany, a także modele o nieregularnych kształtach. W zależności od rodzaju wyposażone są w metalowe krzyżyki, uchwyty i ozdoby takie jak różyczki czy gołąbki. Oferujemy urny o różnych pojemnościach: 3,6 l, 4 l, 4,5 l, 5 l.

W celu skorzystania z naszej oferty bądź w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zachęcamy także do obejrzenia urn bezpośrednio w naszych zakładach pod Warszawą.