Trumny tradycyjne

Oferujemy trumny tradycyjne, a więc przeznaczone do pochówku ciała w grobie, wyposażone w kapkę, poduszkę, pasyjkę i antaby. Dostępne są w wersji z delikatnymi żłobieniami lub całkowicie gładkiej. Zewnętrzna część trumien jest pięknie wypolerowana, a uzupełnieniem całości są ozdobne uchwyty z miedzi bądź mosiądzu. Poszczególne modele różnią się od siebie trwałością, kolorem i parametrami.

Jak prawidłowo wybrać trumnę?

Zdajemy sobie sprawę, że pogrzeb zawsze jest bardzo ciężkim okresem dla rodziny i bliskich zmarłego. W związku z tym pracownicy naszych zakładów służą swoim dużym doświadczeniem podczas organizacji pochówku, doboru trumny tradycyjnej oraz spełnieniu wszelkich formalności. Wybór odpowiedniej trumny zawsze pozostaje kwestią indywidualną – musi być doskonale dobrana do wzrostu oraz wagi zmarłego. Istnieje możliwość wykonania trumny tradycyjnej na specjalne zamówienie – w przypadku osób wysokich lub otyłych.

Najczęściej wybieranym materiałem jest drewno. Drewno sosnowe występuje zazwyczaj w dwóch wariantach: miodowy brąz oraz ciemny brąz. Wszystkie deski są precyzyjnie i starannie wykańczane dzięki bejcowaniu, lakierowaniu i żłobieniu. Alternatywą są trumny tradycyjne z drewna dębowego, wyróżniające się przede wszystkim wyjątkową estetyką i ogromną trwałością. Cena trumny tradycyjnej zawsze zależy od klasy i jakości materiałów.