Trumny kremacyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo trumny kremacyjne – pozbawione metalowych ozdób, uchwytów i krzyży. Nie są one pokryte lakierem i farbą, składają się ze specjalnych tworzyw, które ulegają całkowitemu spopieleniu. Trumny kremacyjne drewniane i kartonowe są poddawane spalaniu razem ze zwłokami, dlatego muszą być wykonane z wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów. Jeżeli poszukują Państwo odpowiednich trumien kremacyjnych w Pruszkowie, Brwinowie i Piastowie, zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem.

Trumny kremacyjne drewniane i kartonowe – jakie różnice?

W naszym asortymencie posiadamy trumny kremacyjne drewniane wykonane z sosny – drzewa łatwopalnego. Wybierając ten przyjazny środowisku materiał, mogą mieć Państwo pewność, że cały proces spalania będzie w pełni ekologiczny. Nie generuje on bowiem zanieczyszczeń związanych ze spalaniem tworzyw sztucznych.

Alternatywnym rozwiązaniem są trumny kremacyjne kartonowe. Zostały one wykonane z prasowanej tektury. Ich największą zaletą jest niska cena, dlatego najczęściej stanowią wersję socjalną. Z doświadczenia jednak wiemy, że bliscy zmarłych rzadko się na nie decydują, wybierając trumny kremacyjne drewniane ze względu na odpowiedni szacunek wobec osoby zmarłej.

Biodegradowalne trumny do kremacji zwłok

W naszym asortymencie mamy biodegradowalne trumny do kremacji zwłok. Produkty te dostępne są w wielu rozmiarach. Trumny kremacyjne wykonane są w różnorodnej stylistyce, aby rodzina zmarłego miała możliwość wyboru odpowiedniego modelu. Drewniane i kartonowe trumny do spopielenia zwłok prezentują się skromnie. Są to jednak produkty starannie wykonane. Wewnątrz trumny kremacyjnej znajduje się materiałowe lub foliowe wypełnienie oraz estetyczna poduszka. Trumny kremacyjne drewniane wykonane są z miękkiego, łatwopalnego drewna. Zazwyczaj są to nielakierowane trumny sosnowe. Mają subtelne, drewniane rzeźbienia, które przydają im elegancji. Natomiast trumny kremacyjne kartonowe mogą być w naturalnym, brązowym kolorze lub ozdobione nadrukiem, imitującym drewno.

Szczelne, trwałe trumny kremacyjne: drewniane i kartonowe

Dostępne w naszym zakładzie pogrzebowym drewniane i kartonowe trumny kremacyjne są szczelne oraz trwałe, dzięki czemu ciało zmarłego spoczywa w trumnie do czasu spopielenia w bezpiecznych warunkach. Osobę zmarłą, która będzie skremowana, ubiera się w tradycyjną odzież lub owija ciało całunem. Nie wolno jednak wkładać do trumny kremacyjnej żadnych dodatkowych przedmiotów, np. różańca, telefonu, czy biżuterii. Elementy ubioru zmarłego nie powinny być również wykonane ze sztucznych materiałów, jak również należy zadbać o to, aby odzież nie zawierała sztucznych dodatków. Jeśli wybór trumny do kremacji wydaje się Państwu trudny, nasz doświadczony i empatyczny personel udzieli Państwu stosownej porady i odpowie na Państwa pytania.