Trumny - standardowe i na wymiar

Standardowe trumny mają kształt prostopadłościanu. W naszej ofercie znajdą Państw również modele rozszerzane i zaokrąglone górą, a zwężane dołem oraz tzw. trumny amerykańskie – wyposażone w dwa odchylane wieka, dzielące trumnę na pół. Przy wyborze konkretnego rodzaju należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost, wagę, a także wiek zmarłego. Przykładowo w przypadku osób otyłych trumna będzie szersza niż standardowa. Trumny dziecięce natomiast pokrywane są często białą farbą. Ważny jest również rodzaj pochówku – w przypadku kremacji, trumna nie może mieć żadnych metalowych dodatków. Zdobienia dopuszczalne są w przypadku sarkofagu bądź trumny składanej w grobie. Istotną kwestią jest także trumienne obicie, które najczęściej występuje w kolorze białym. Standardowo wykonywane jest ono z satyny, rzadziej z atłasu czy aksamitu. Trumny do transportu międzynarodowego muszą posiadać szczelnie zamknięty metalowy wkład. 

W naszym zakładzie oferujemy trumny:

  • tradycyjne – sosnowe i dębowe, w odcieniach jasnego i ciemnego brązu, wyposażone w kapę, poduszkę, pasyjkę i antaby,
  • kremacyjne – drewniane i kartonowe (z prasowanej tekstury), wyposażone w ekologiczną kapę i poduszkę, pozbawione elementów z tworzyw sztucznych.

Sprzedajemy trumny zarówno o standardowych parametrach, jak i wykonywane na wymiar. Ponadto doradzamy przy wyborze odpowiedniego modelu. W celu złożenia zamówienia bądź w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Trumny można obejrzeć także w naszych domach pogrzebowych w Pruszkowie, Piastowie i Brwinowie.